7. ledna 2009

Kdo je kdo: Cybershadow

A blížíme se do finále, přinášíme dotazník jedné ze dvou nejvýznamnějších osobností současného světa W:A. Prosím potlesk, na scénu přichází Cybershadow!

Proč ses rozhodl(a) pro Worms?
Worms se mi líbí kvůli neuvěřitelné znovuhratelnosti. Každá hra je úplně jiná díky generátoru map, a přizpůsobitelnost hry umožnila vznik mnoha různých herních módů.

Kdy jsi začal(a) hrát červíky?
Kdysi dávno, okolo roku 2003, jsem si koupil levné pirátské CD s WWP (tou dobou ho totiž nebylo možné sehnat přes oficiální distributory) a začal jsem hrát offline proti kamarádům offline. Svoje „skutečné“ CD s W:A jsem si pořídil v létě 2005 a v té době jsem také poprvé hrál online.

Kolik času věnuješ hraní WA?
Poslední dobou moc ne. Většinou hraji pouze s našimi alfa testery, abychom prověřili nějakou novou funkci nebo opravenou chybu. Někdy se také vydám na WormNET pod jiným jménem a hraji náhodné hry.

Kolik času ti zabere programování WA, tvorba webu apod.?
Na W:A pracuji, když mám čas a náladu. Obvykle se hře věnuji několik dnů nebo týdnů v kuse a potom si dám několik týdnů pohov a věnuji se něčemu jinému.

Tvá nejoblíbenější zbraň?
Plamenomet.

Nejoblíbenější herní mód?
Těžká otázka, ale řekl bych třeba takový Capture the Flag na obří mapě – s tímto módem jsem si užil spoustu srandy při testování funkce velkých map uvedené ve verzi 3.6.28.0.

Oblíbený přízvuk (mluva červíků)?
Kvůli svému koníčku, kterým je programování, používám přízvuk CyberWorms (stejně jako Deadcode).

Proč (ne)používáš WormKit?
Pouze při testování nových modulů. Přístup ke zdrojovým kódům W:A mi umožňuje provádět úplně cokoli i bez hacků, jako je Wormkit. :-)

Jak vidíš WA za 5 let?
Dokončená verze 4.0 obsahující vše, co bylo slíbeno.

Koníčky mimo PC:
Kreslení (i když většinou kreslím rovněž na počítači).

Oblíbená kniha:
Ruská kniha Электроник.

Oblíbený film:
Bude to znít jako klišé, ale Matrix.

Oblíbené jídlo:
Cokoli z brambor.

Oblíbený nápoj:
Kvalitní ovocný mléčný koktejl.

Zlozvyky:
Praskání klouby.

Vzory v životě:
Linus Torvalds.

Životní motto:
Tik tak.

Místo, které bys rád(a) navštívil(a):
Měsíc.

Co tě rozesměje:
Dobrý vtip.

Nejhloupější dotaz, který ti kdo položil:
Na žádný si nemohu vzpomenout, ale označení jako „hloupý“ dotaz je stejně subjektivní.

3 komentáře:

 1. Jó Matrix. Nevím, jak je možné, že jsem dodnes ten film neviděl? :-O Né, že bych se na něj nějak extra těšil a né, že bych si myslel, jakej to bude "vodvar", ale Matrix je přece sakra pojem. :-D Jsem fakt snad jedinej na světě, kdo ho neviděl. :'-( :-D

  OdpovědětVymazat
 2. Pokud si nemyslíš, že to je vodvar, tak jsi možná na omylu. ;-) Je to snad jediný klasický akční film, který se mi v životě líbil a nepřipadal mi jako stupidní „Quake na plátně“, protože jako jediný se pokusil přijís s neotřelým nápadem „co když je to všechno jenom jako“. :-)

  Taky jsem měl kdysi pocit, že jsem jedný, kdo ho neviděl, ale potom jsem ho zhlédnul, byl jsem příjemně překvapen a když tady tak o něm Cybershadow mluví, tak mě to možná přinutí se na něj podívat znovu. Ostatně, 91 % na ČSFD a 8,7 na IMDb hovoří samo za sebe.

  Natáčet dvě pokračování ale podle mě nebyla cesta správným směrem, Matrix mohl zůstat jako jediná a dokonalá legenda, takhle má jen nálepku revolučního filmu s dvěma neůspěšnými pokračováními...

  OdpovědětVymazat
 3. S natáčením pokračování je vžycky problém. :-( Shrek nebo Piráti z Karibiku by mohli vyprávět - první díl prímovej (:-D), další výrazně horší. :-(

  OdpovědětVymazat

Worms: Clan Wars

Po dlouhé době se hlásíme z našeho blogu a přinášíme stručné informace o nově chystané hře, která má vyjít ve třetím čtvrtletí tohoto rok...